YÜKLENİYOR...

Evkaf tarafından sokak hayvanları için yemlik ve suluklar hazırlandı.

Evkaf tarafından sokak hayvanları için yemlik ve suluklar hazırlandı.

Evkaf İyilik Gönüllüleri, sokak hayvanları için hazırlanan yemlik ve sulukları çeşitli bölgelere yerleştirerek, hem sevimli dostlarımızın, hem de tüm hayvanseverlerin yanında durmaya devam ediyor.

Daha önce de gerçekleştililen bu sosyal sorumluluk aktivitesinin yaygınlaşması adına Lefkoşa, Gazimağusa, Lefke ve Gönendere bölgelerinin belirli alanlarına da kaplardan yerleştirildi. Sokak hayvanlarının yoğun ilgisi ise renkli görüntülere vesile oldu.

Magem yetkilisi Özgür Gezmiş, hayvanlar insanlar gibi şikayetlerini dile getirecek durumda değildir. İnsanlarımızın bu konuda çok duyarlı olması gerekiyor, diyerek Kıbrıs Vakıflar İdaresi ve Evkaf Gazimağusa İyilik Gönüllüleri'ne teşekkür etti.

Görneç muhtarı Nevzat Akçagil de yaptığımız girişim ile Vakıflar İdaresi bünyesinde görev alan İyilik Gönüllüleri dostlarımızdan sokak hayvanları için yemlik ve suluk talep etmiştik. Hemen köyümüze geldiler, yemlik ve sulukların montesi yapıldı. İyi ki İyilik Gönüllüleri var. İyilikte yarışalım. İyi olalım. Etrafımıza iyilik saçalım, şeklinde konuşarak gösterilen ilgiden dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Eğer sizinde yaşadığınız bölgede sokak hayvanları varsa ve onlar için de bir yemlik suluk talebiniz olursa, Kıbrıs Vakıflar İdaresi'ne bilgi verebilir, iyiliğe ortak olabilirsiniz.

Yayın Tarihi

Sosyal Medyada Paylaş